Serdecznie zapraszamy na konferencję „Zastosowanie promieniowania jonizującego w badaniach i konserwacji zabytków”, która odbędzie się w dniach 10-11.05.2018. Konferencja jest organizowana przez Stowarzyszenie Inspektorów Ochrony Radiologicznej w Poznaniu, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku oraz Polskie Towarzystwo Nukleoniczne Warszawa

W ubiegłym roku dnia 12 maja 2017r roku w Warszawie odbyła się I konferencja: „I Warsztaty n. t. „Techniki nuklearne w identyfikacji i konserwacji dzieł sztuki”. Miejscem spotkania było Muzeum Archeologiczne w Warszawie organizowane przez Stowarzyszenie Inspektorów Ochrony Radiologicznej, Polskie Towarzystwo Nukleoniczne.

Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa dała początek cyklicznym spotkaniom konserwatorów dzieł sztuki z chemikami radiacyjnymi, lekarzami, radiologami, inspektorami ochrony radiologicznej i historykami sztuki. W przyszłości spotkania te będą również okazją do wymiany doświadczeń w zakresie postępu w dziedzinie technik jądrowych stosowanych przez muzea, konserwatorów i historyków sztuki.

Warto podkreślić, że SIOR ma 20 letnie doświadczenie w organizacji konferencji, warsztatów, szkoleń w zakresie ochrony radiologicznej w różnych dziedzinach. Gościć będziemy w Pensjonacie Vela Tczew ul. Żeglarska. Jak zwykle przewidziane są cykle warsztatowe, forum dyskusyjne, prezentacje nowości w zakresie

Będziemy wdzięczni za pomoc w dotarciu do jak najszerszego grona osób potencjalnie zainteresowanych powyższą tematyką.

Program konferencji
Formularz zgłoszeniowy

 

Informacja dla prelegentów

Postery mogą mieć maksymalnie wymiar A0 (841 x 1189). Będą one mocowane za pomocą klipsów do kap usztywniających. Jeśli poster będzie mniejszy to proszę o informację na adres email by przygotować kapę o odpowiednich wymiarach.